Níže přikládám tiskovou zprávu o bezlepkovém müsli „z Janovy pece“.

Ve stručnosti: všechny jejich müsli jsou nyní bezlepkové, tedy je možnost širšího výběru a odpadá riziko kontaminace.

Zatím jsem neměl možnost je vyzkoušet, tak uvítám v komentářích vaše zkušenosti – po vyzkoušení doplním do článku moji „recenzi“ 🙂

Zakoupit můžete v jejich e-shopu, seznam prodejen je ZDE. Cena je cca 189 -290 Kč za 1kg dle druhu müsli.


Janova pec, malý český výrobce pečeného müsli, má nově veškerý sortiment výhradně bez lepku. Rodinná firma vyslyšela četná přání zákazníků a ke květnovému mezinárodnímu dni celiakie přichází s dárkem pro všechny, kdo nesnášejí lepek, nebo jsou na něj citliví. Díky přechodu na bezlepkové müsli je Janova pec zase o krok napřed před konkurencí, která se jejími výrobky s oblibou inspiruje.

Doposud mohl výrobce kvalitního pečeného müsli – Janova pec – nabídnout celiakům pouze pohankovou směs. Nyní je bez lepku všech devět druhů směsí, od nejpopulárnější čokoládové a jahodové po originální müsli kakaové či švestek s mákem. Bezlepkové jsou také obě pečené kaše – ořechová a ze sadu.

„Všechny ingredience, které jsme už dříve používali, byly bezlepkové. S výjimkou základní suroviny – ovesných vloček. Nechtěli jsme je ale dovážet ze zahraničí. Sháněli jsme tuzemského dodavatele a našli ho na Moravě,“ uvádí Jan Král, majitel Janovy pece. Doplňuje, že moravský mlýn, od kterého nově vločky nakupuje, garantuje bezlepkovou kvalitu. A sice, že jinak přirozeně bezlepkový oves a z něj vyrobené vločky nejsou kontaminovány lepkem. 

„Stále častěji jsme se setkávali s poptávkou po müsli bez lepku. Díky bezlepkovým vločkám získávají naše výrobky vyšší přidanou hodnotu a také nové zákazníky,“ vysvětluje Jan Král důvod, proč se rozhodl reagovat na tuto výzvu.

O Janově peci

Malá rodinná firma vyrábí v Horoměřicích u Prahy pečené müsli podle vlastních originálních receptur. Jan Král (33), zakladatel Janovy pece, byl první, kdo s výrobou pečeného müsli v této zemi začal. Bylo to na podzim roku 2013. Nyní vyrábí devět druhů müsli. Základ tvoří ovesné vločky slazené medem a maštěné olivovým olejem. Med je od včelaře Jiřího Smolíka.

Jako první přišla Janova pec na český trh s ovesnou pečenou kaší, nyní dodává dva druhy – ořechovou a ze sadu. Za osobitý přístup, inovace a samotnou lásku k müsli získal Jan Král ocenění Živnostník roku 2018 v Praze.