Celiakie v pohodě

bezlepková dieta

Category: Recenze (page 1 of 4)

Lidl – Florentinky od 12.9.19

V Lidlu startují 12.9. týdny alpské kuchyně, kromě jiného prodávají výborné (alespoň pro mě) Florentinky bez lepku. Jedná se o cukroví z oříšků a medu a připomíná známější marokánky.

Určitě doporučuji – cena 49,90 za 125gramů.

Bzl. hamburger – Jesenice

Jedna „lokální“ záležitost – v Jesenici je nová prodejna kvalitních hamburgerů Jes Burger a nabízí je i v bezlepkové housce.

Continue reading

Müsli Janova pec – recenze

Po oznámení, že společnost Janova pec používá do müsli výhradně bezlepkové ovesné vločky, jsem se rozhodl je vyzkoušet. Zatím jsem otestoval 2 produkty – švestkové müsli s mákem a ořechové. Jaké jsou?

Continue reading

bezlepkové müsli z Janovy pece

Níže přikládám tiskovou zprávu o bezlepkovém müsli „z Janovy pece“.

Ve stručnosti: všechny jejich müsli jsou nyní bezlepkové, tedy je možnost širšího výběru a odpadá riziko kontaminace.

Zatím jsem neměl možnost je vyzkoušet, tak uvítám v komentářích vaše zkušenosti – po vyzkoušení doplním do článku moji „recenzi“ 🙂

Zakoupit můžete v jejich e-shopu, seznam prodejen je ZDE. Cena je cca 189 -290 Kč za 1kg dle druhu müsli.


Janova pec, malý český výrobce pečeného müsli, má nově veškerý sortiment výhradně bez lepku. Rodinná firma vyslyšela četná přání zákazníků a ke květnovému mezinárodnímu dni celiakie přichází s dárkem pro všechny, kdo nesnášejí lepek, nebo jsou na něj citliví. Díky přechodu na bezlepkové müsli je Janova pec zase o krok napřed před konkurencí, která se jejími výrobky s oblibou inspiruje.

Doposud mohl výrobce kvalitního pečeného müsli – Janova pec – nabídnout celiakům pouze pohankovou směs. Nyní je bez lepku všech devět druhů směsí, od nejpopulárnější čokoládové a jahodové po originální müsli kakaové či švestek s mákem. Bezlepkové jsou také obě pečené kaše – ořechová a ze sadu.

„Všechny ingredience, které jsme už dříve používali, byly bezlepkové. S výjimkou základní suroviny – ovesných vloček. Nechtěli jsme je ale dovážet ze zahraničí. Sháněli jsme tuzemského dodavatele a našli ho na Moravě,“ uvádí Jan Král, majitel Janovy pece. Doplňuje, že moravský mlýn, od kterého nově vločky nakupuje, garantuje bezlepkovou kvalitu. A sice, že jinak přirozeně bezlepkový oves a z něj vyrobené vločky nejsou kontaminovány lepkem. 

„Stále častěji jsme se setkávali s poptávkou po müsli bez lepku. Díky bezlepkovým vločkám získávají naše výrobky vyšší přidanou hodnotu a také nové zákazníky,“ vysvětluje Jan Král důvod, proč se rozhodl reagovat na tuto výzvu.

O Janově peci

Malá rodinná firma vyrábí v Horoměřicích u Prahy pečené müsli podle vlastních originálních receptur. Jan Král (33), zakladatel Janovy pece, byl první, kdo s výrobou pečeného müsli v této zemi začal. Bylo to na podzim roku 2013. Nyní vyrábí devět druhů müsli. Základ tvoří ovesné vločky slazené medem a maštěné olivovým olejem. Med je od včelaře Jiřího Smolíka.

Jako první přišla Janova pec na český trh s ovesnou pečenou kaší, nyní dodává dva druhy – ořechovou a ze sadu. Za osobitý přístup, inovace a samotnou lásku k müsli získal Jan Král ocenění Živnostník roku 2018 v Praze.

Bezlepkové sušenky v Billa

Nově jsem si v Bille všiml bezlepkových sušenek – viz foto.

Aktuálně v akci za 55 Kč / 250gr.

Continue reading

Lidl – chlazená jídla bez lepku

Lidl má novinku v sortimentu – hotová chlazená jídla. Potěšilo mě, že všechna co jsem prohlédl jsou bez lepku (ale raději se vždy ujistěte na obalu).

Jídel je více druhů – viděl jsem:

  • Čočkový hrnec
  • Fazolový hrnec
  • Rajská polévka
  • Pórkovo-sýrová polévka

Continue reading

Bezlepkové bagety Labeta

Nově jsem vyzkoušel bezlepkové bagety ze směsi od Labety – ve stručnosti: jsou výborné! 🙂

Continue reading

Lidl – sekaná bez lepku

V Lidlu jsem narazil na sekanou bez lepku (polotovar). Nevím, zda se jedná o trvalou součást sortimentu nebo se jednalo o výjimku.

Continue reading

Hotová jídla Heli (chlazená)

Výrobce chlazených jídel, společnost Heli, má v nabídce i několik bezlepkových výrobků. Posílám tedy moji zkušenost.  Continue reading

Sushi – Albert (SushiGurmet)

Na začátku bzl. diety jsem si myslel, že Sushi bude 100% bez lepku. Bohužel je to komplikovanější –sushi obsahuje jednak sójovou omáčku (i když ta se považuje za bezpečnou i v případě, kdy je vyrobena z pšenice), ale také často omáčku “sušinoko”, která lepek může obsahovat (v případě přidání ječného sladu). V řadě případů se také používá pšeničná mouka – nevím proč, ale obsahuje ji například sushi prodávané hotové v Lidlu….

Continue reading

Kavárna Mondieu v OC Chodov (Praha) – bezlepkové palačinky

Jeden rychlý tip – pokud navštívíte obchodní centrum Chodov, tak doporučuji navštívit kavárnu Mondieu – dělají tam palačinky a na s příplatkem 30 Kč je dělají bezlepkové – z pohankové mouky.

Cena je vyšší (dle druhu, cca 165-200 Kč), ale palačinky jsou opravdu výborné. Osobně jsem ochutnal kakaové s mascarpone a šlehačkou a neměla chybu – viz foto 🙂

Dobrou chuť 🙂

 

Bezlepkové pochoutky – vánoční trhy na Staroměstském náměstí (Praha)

Na vánočních trzích na Staroměstském náměstí jsem narazil na stánek, který byl označený, jako „Bezlepkové pochoutky“.

Continue reading

Rybí prsty bez lepku – Nowaco

Nově jsou v prodeji bezlepkové rybí prsty Nowaco.  Jsou (mimo jiné) k dostání v Albertu (Hypermarket) a v Bille.

Continue reading

Směsi na Vanilkové rohlíčky a Linecké cukroví od Labety

Při pečení vánočního cukroví si můžete připravit těsto vlastní anebo využít hotových směsí. Po přečtení kladných hodnocení jsem se rozhodl vyzkoušet následující směsi od Labety:

Continue reading

Lidl – bezlepkové bagety

V Lidlu jsem si všiml novinky v bezlepkovém sortimentu – nově prodávají balené bagetky.

Výrobcem je společnost Balviten a bagety jsou vakuově zabalené. Na první pohled jsem měl pocit, že jsou pouze k dopékání, ale jsou určeny rovnou k jídlu.

Continue reading

bezlepkové bagety – Labeta

Vyzkoušel jsem další směs od Labety – tentokrát na přípravu baget.  Jaké jsou mé zkušenosti?

Continue reading

Květákový základ na pizzu – Iceland

V prodejně Icelandu jsem si všiml zajímavého výrobku – zmražený základ na pizzu z květáku. Rozhodl jsem se ho tedy vyzkoušet….

Continue reading

Labeta – Cheesecake bez lepku (směs)

Rozhodl jsem se upéct trochu zdravější moučník – a sice cheescake. Využil jsem proto hotovou směs od Labety. Na rozdíl od většiny hotových směsí je příprava maličko náročnější (ale zvládnul jsem to i já!), ale výsledek stojí za to. Jaké jsou tedy mé zkušenosti?

Continue reading

Bezlepkový bochník Šumava – novinky od Bezlepková pekárna Liška

Práci pana Lišky obdivuji již dlouho – vím, že ji dě.lá kvalitně a s láskou. Moc mě potěšil jejich nový chléb – „Bezlepkový bochník Šumava“. Jaký je?

Continue reading

Nový bzl. chleba v Lidlu

Nedávno jsem tu psal o tmavém chlebu se semínky od firmy Perník Těchlovice. Potěšilo mě, že nyní lze tento chléb koupit v Lidlu.

Continue reading

Kornoutová zmrzlina Marks & Spencer – bez lepku a mléka

Léto je sice už na odchodu, ale až nyní jsem zaznamenal novinku v sortimentu Marks & Spencer – a sice kornoutovou zmrzlinu bez lepku a také bez mléka.

Continue reading

Bezlepková piva Ferdinand

Pivovar Ferdinand začal v nedávné době vařit bezlepková piva – tedy alkoholické a nealko.

Obě jsem již vyzkoušel a tak posílám mé zhodnocení.

Continue reading

Lázeňské oplatky bez lepku (aktualizováno)

Jedna příjemná novinka – společnost CLIP Luhačovice  (výrobce lázeňských oplatek) má nově v sortimentu i bezlepkové lázeňské oplatky s čokoládou.  Cena je cca 50 Kč za 140gr.

Continue reading

Bzl. výrobky od Perník Těchlovice (www.freegluten.cz) II.

Nedávno jsem psal o výrobcích od společnosti Perník Těchlovice, nyní posílám osobní zkušenost….

Continue reading

Bzl. výrobky od Perník Těchlovice (www.freegluten.cz)

Teprve nedávno jsem poprvé narazil na výrobce bzl. produktů Perník Těchlovice (www.freegluten.cz). Jaké jsou?

Continue reading

Older posts

© 2019 Celiakie v pohodě

Theme by Anders NorenUp ↑